• En
رو عنوان : با حضور معاون اول رئیس‌جمهور :
عنوان : مراسم تقدیر از دكتر واعظی و معارفه آذری جهرمی برگزار شد
کد خبر : ۱۲۷۶۸۷
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ 
ساعت : ۱۳:۴۷:۵۰

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور :
مراسم تقدیر از دکتر واعظی و معارفه آذری جهرمی برگزار شد

با حضور معاون اول رئیس جمهوری، مهندس آذری جهرمی به عنوان وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات معارفه و از زحمات دکتر واعظی قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این مراسم دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دکتر فیروزآبادی رییس مرکز ملی فضای مجازی، نمایندگان مجلس و مدیران و مسوولان بخش دولتی و خصوصی حضور یافتند.

مهندس آذری جهرمی در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید وزارت ارتباطات با اشاره به این که ما در کشوری مردم سالار زندگی می کنیم گفت: فرهنگ و امنیت در کشور ما مدیون حضور مردم است و بدون مردم این فرهنگ و امنیت وجود نخواهد داشت.

وی تأکید کرد: اگر بین مردم نارضایتی وجود داشته باشد مشکلات فرهنگی و امنیتی دهها برابر می شود و پشتوانه مردمی خود را نیز از دست می دهیم.

مهندس آذری جهرمی با اشاره به این که یکی از مشکلات اصلی مردم در حال حاضر بیکاری است اظهار داشت : ایجاد اشتغال در حوزه ICT  در دنیا 2 درصد است که این رقم در ایران 2 دهم درصد برآورد شده و این رقم نشان می دهد ظرفیت رشد 10 برابر در این حوزه وجود دارد و در برنامه ششم توسعه هم یکی از محورهای ایجاد اشتغال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان شده است.

وی تصریح کرد : این حوزه ظرفیت ایجاد 100 هزار شغل در سال را دارد و 17 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه فناوری اطلاعات تحصیل می کنند و ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال دراین حوزه هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهاد امروز کشور را جهاد اقتصادی عنوان کرد و افزود : در این جهاد عقبه جبهه هم به جای کارشکنی به این جهاد کمک کنند تا جهاد اقتصادی به نحو احسن انجام شود.

وی در ادامه سخنان خود به برنامه چهار سال آینده وزارت ارتباطات اشاره کرد و گفت: در برنامه وزارت ارتباطات طوری برنامه ریزی شده است که در پایان این 4 سال 20 هزار شرکت نوپا، یک هزار شرکت متوسط، 100 شرکت بزرگ و 5 شرکت بین المللی به صورت فعال در حوزه فناوری اطلاعات حضور داشته باشند.

مهندس آذری جهرمی با  تأکید بر این که دولت خود را مخاطب بایدهای مقام معظم رهبری می داند، افزود: کسانی هم که به دلایلی به دنبال کارشکنی و تخریب هستند خود را مخاطب نباید های ایشان بدانند و از دولت حمایت کنند چرا که حمایت از دولت، حمایت از مردم است.

دکتر واعظی:

جهش وزارت ارتباطات و بخش خصوصی با یک مدیر جوان

دکتر واعظی نیز در این مراسم گفت:‌ آن چیزی که مهم است مهندس جهرمی، فردی دلسوز،‌ متدین، با انگیزه، علاقمند و مسئول نسبت به کارشان هستند.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم گفت: امیدوارم دکتر جهرمی به عنوان اولین وزیر جوان بعد از انقلاب، راه را برای همه جوانان کشور باز کنند و موفقیت ایشان در آینده، برای من روشن است.

 دکتر واعظی افزود: در چهار سال گذشته کارهایی که انجام شده محصول کار تیم وزارت ارتباطات بود اما اگر مشکلاتی بوده من به شخصه مسئولیت آن را به عهده می گیرم.

وی اظهار داشت: از همه فعالیت هایی که در طول این چهار سال انجام شده تشکر و قدردانی می کنم، علی الخصوص از همکاران بخش خصوصی که به ما اعتماد کردند.

دکتر واعظی ادامه داد: خوشحالم از این که در طول فعالیت کاری خود میان بخش دولتی و خصوصی تفاوتی قایل نبودم چرا که بخش خصوصی نیازمند حمایت برای شروع فعالیت و پیشروی است.

وی با اشاره به این که در برخی از اهدافی که در سال 92 طراحی کرده بودیم موفق شده ایم، افزود: اما نباید به شرایط فعلی راضی باشیم و لازم است در جهت خدمت به کشور و مردم تلاش و فعالیت خود را بیشتر نمائیم.

دکتر  واعظی درباره اعتماد خود و دولت به مهندس آذری جهرمی گفت: در برخی گروه ها و جریان ها شاهد ناسپاسی نسبت به این مهندس جوان بوده ایم که در دوران رأی گیری مجلس در شبکه های اجتماعی به فعالیت های غیر واقعی پرداختند و من شهادت می دهم همه اینها درست نیست و کار غیراخلاقی درباره ایشان انجام شده است.

 سرپرست نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: آن چیزی که مهم است  مهندس جهرمی، فردی دلسوز،‌ متدین، با انگیزه و علاقمند و مسئول نسبت به کارشان هستند و امیدوارم به عنوان اولین وزیر جوان بعد از انقلاب، راه را برای همه جوانان کشور باز کنند و  موفقیت ایشان در آینده، برای من روشن است.

دکتر واعظی با  تاکید بر اینکه نباید منتظر کابینه برای حضور جوان ها باشیم ادامه داد:‌ باید در تمام وزارتخانه ها و دستگاه ها از جوانان فعال استفاده شود.

وی از با ابراز تشکر از  شورای عالی فضای مجازی و دکتر فیروزآبادی تصریح کرد:‌  از دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور تشکر  می کنم چراکه همیشه دعوت ما را لبیک  گفتند و ایشان در جلسه شورای فناوری اطلاعات،‌ صبورانه و با دقت نظر تمام مسائل را دنبال می کردند.

دکتر واعظی در پایان تصریح کرد : هم بخش خصوصی و هم وزارت ارتباطات آماده است با یک مدیر جوان جهش خوبی داشته باشد.


نمایش تعداد بازدیدها : 102

بازگشت           چاپ چاپ         
 

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل پست استان گلستان است.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0